Alex Kitchen Yerli Üretim

HAKKINDA

Ev aletleri ve mutfak araçları sektöründe uzun ve başarılı bir geçmişe sahip olan Alex Brandy New’in bir markası olarak faaliyet gösteren Alex Kitchen; benimsemiş olduğu kurumsal değerler etrafında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bağlı olduğu yapının; kurumsal tecrübesi, sektör hakimiyeti ve işe dair uzmanlığı sayesinde hem yerel pazarda hem de global pazarda kısa sürede söz sahibi olan Alex Kitchen, bir yandan da sektördeki varlığını genişletmek için uzman olduğu alanlardaki üretim teknolojisini geliştirmeyi ve bu anlamda yatırımlarını sürdürüyor. Çelik lavabo imalatında dünyanın en iyi teknolojisini bünyesine katan Alex Kitchen; genç ve dinamik bir kadroya sahip olmanın ayrıcalığıyla ve hızlı ama kaliteli hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.

Misyon

Tamamen yerli imkanlarla ve minimalist bir tasarım anlayışıyla kaliteli ve sürdürülebilir mutfak ekipmanları üretme amacı taşıyan Alex Kitchen; yerelden globale bir büyüme serüveni misyonuyla kuruldu. Yerli Üretim, Sürdürülebilirlik, Yenilikçilik, Özgün Tasarım, Takım Çalışması ve Minimalizm gibi kurumsal değerlere sahip olan Alex Kitchen sahip olduğu misyon doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Vizyon

Sahip olduğu kurumsal değerler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürerek yerelden globale bir büyüme serüveni misyonuyla kurulan Alex Kitchen, bu misyonu; faaliyet gösterdiği sürece koruma ve daha ileriye taşıma vizyonuna sahiptir. Öte yandan; hem yerel pazarda hem de global pazarda mutfak ekipmanları tasarım ve üretimi ile ilgili özgün bir çizgi ortaya koyarak sektördeki yayılımını arttırmayı hedefleyen Alex Kitchen; aynı zamanda iç pazardaki başarısını dış pazarda da sürdürerek Türkiye’nin ihracat hedeflerine katkı sağlamayı da vizyon edinmiştir.

DEĞERLER

Yerli Üretim

Bulunduğu sektörde uzun bir geçmişe sahip olan ve alanında uzmanlaşarak faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Alex Brandy New’in bir alt markası olan Alex Mutfak Ürünleri Teknolojileri; “Yerli Üretim” olgusunu “Değerler” politikasının bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde üretim tesisi kurmuştur. Tamamen yerli imkânlarla üretim yapan Alex Kitchen, yerel pazardan global pazara bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Yerli Üretim olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirerek bu anlamda sektör paydaşlarına örnek teşkil etmiştir.

Sürdürülebilirlik

“Mutfağın Lezzeti Alex Kitchen İle Başlar” mottosuna sahip olan ve yerli üretim misyonuyla faaliyet gösteren Alex Mutfak Ürünleri Teknolojileri; “Sürdürülebilirlik” olgusunu “Değerler” politikasının önemli bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak üretimde devamlılık ilkesini benimsemiştir. Bu doğrultuda hareket eden ve çevreci bir bakış açısıyla üretim yapmayı deyim yerindeyse içselleştiren Alex Kitchen, yerel pazardan global pazara bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Sürdürülebilirlik olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirerek bu anlamda sektör paydaşlarına örnek teşkil etmiştir.

Yenilikçilik

“Mutfağın Lezzeti Alex Kitchen İle Başlar” mottosuna sahip olan ve yerli üretim, sürdürülebilirlik gibi temel misyonları benimseyen Alex Mutfak Ürünleri Teknolojileri; “Yenilikçilik” olgusunu “Değerler” politikasının önemli bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak üretimde “güncellik” ilkesini benimsemiştir. Bu doğrultuda hareket eden ve çevreci bir bakış açısıyla üretim yapmayı deyim yerindeyse içselleştiren Alex Kitchen, yerel pazardan global pazara bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Yenilikçilik olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirerek bu anlamda sektör paydaşlarına örnek olmuştur.

Özgünlük

Dünyanın çeşitli bölgelerindeki tüm mutfakların her köşesinde olmayı hak eden kurumsal değerlere sahip olan Alex Kitchen; “Özgün Tasarım” olgusunu “Değerler” politikasının önemli bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak üretimde “özgünlük” ilkesini benimsemiştir. Bu doğrultuda hareket eden ve kendine has çizgisiyle üretim yapmayı olmazsa olmaz bir kural haline getiren Alex Kitchen, yerel pazardan globale pazara bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Özgün Tasarım olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirerek bu anlamda sektördeki tüm paydaşlarına örnek olmuştur.

Takım Çalışması

Bir mutfağı iyi bir mutfak yapan; birbiriyle uyumlu ekipmanlardır. Bu anlayıştan yola çıkarak üretim öncesi aşamadan, üretim anına ve üretim sonrası süreçten, satış sonrası aşamaya kadar tüm adımların eksiksiz bir biçimde uygulanmasının ekip çalışmasıyla mümkün olduğuna inanan Alex Kitchen; “Takım Çalışması” olgusunu “Değerler” politikasının önemli bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak üretimde “iş birliği” ilkesini benimsemiştir. Bu doğrultuda kendine has İK politikasıyla faaliyetlerini sürdüren Alex Kitchen, yerelden globale bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Takım Çalışması olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirmiştir.

Minimalizm

Günümüzde artık bir yaşam biçimi halini alan minimalizm; Alex Kitchen ürünlerinin de temel ilham kaynağıdır. Diğer bir ifadeyle Alex Kitchen; “Minimalizm” olgusunu “Değerler” politikasının önemli bir parçası yapmış ve bu misyondan yola çıkarak üretimde “minimalizm” ilkesini benimsemiştir. Bu doğrultuda hareket eden ve kendine has tasarım çizgisiyle üretim yapmayı ilke haline getiren Alex Kitchen, yerelden globale bir başarı hikâyesi yazarken aynı zamanda Minimalizm olgusunu kurumsal politikasının önemli bir parçası haline getirerek bu anlamda sektördeki tüm paydaşlarına örnek olmuştur.

ABONE OL

Güncel gelişmeler ve kampanya bildirimleri için bülten aboneliğinizi aktifleştirin.

TAKİP ET

Kullanım tavsiyeleri, duyuruları ve çok daha fazlası için sosyal medyada takip edin.